Poradna pro pečující

Cítíte se vyčerpaně?

Hledáte podporu?

Jak pečovat co nejlépe?

Potravinová a materiální pomoc

každé pondělí mezi 9 a 11 hod.

Pomoc rodinám

Potřebujete pomoc?

Jsme tu pro vás!

Kontaktujte nás na tel. 733 108 816

Charitní šatník

každé pondělí

pro muže 17 - 18 hod.

pro ženy 18 - 18,45 hod.

Výsledky tříkrálového koledování

Výsledky tříkrálového koledování

V týdnu od 5. do 12.1. se v naší farnosti konala Tříkrálová sbírka. Její finanční úspěch závisí na kolednících – dobrovolnících. U nás se do ní zapojilo 17 skupinek, nutno podotknout různě velkých, od dvou Tří králů přes různě velké rodiny až po tlupy dětí z náboženství.

Obsadili především nejfrekventovanější místa v blízkosti stanic metra, koledovali v Galerii Butovice, procházeli sídlišti i starými zástavbami, našli odvahu projít svůj panelák od shora až dolů.

Jejich nasazení bylo zúročeno druhým nejlepším výsledkem za dobu konání Tříkrálové sbírky v naší farnosti, tj. od roku 2001 – vykoledovali 64 769 Kč. Z této částky bude desetina použita na pomoc v zahraničí, další část využita Charitou ČR pro lidi různým způsobem sociálně potřebným. 2/3 se vrátí zpátky k nám a jak bylo avizováno předem – budou využity na podporu ekonomicky slabších rodin a na organizaci a program Setkávání starších a nemocných obyvatel Prahy 13. O konkrétním využití finančních prostředků vás budu prostřednictvím Zpráv ještě informovat.

I ve zbytku republiky se dobrovolníci činili a dárci je štědře odměnili více než 82 miliony korun.

Těm „našim“ koledníkům ale ještě jednou posílám velký dík a vyprošuji Boží požehnání.

Související galerie